КМАН Київська Мала академія наук

ГРОМАДЯНСЬКЕ ЛІДЕРСТВО. ПРАГНЕМО, ТВОРИМО, МИСЛИМО – ЗАРАДИ ЗМІН

ГРОМАДЯНСЬКЕ ЛІДЕРСТВО. ПРАГНЕМО, ТВОРИМО, МИСЛИМО – ЗАРАДИ ЗМІН Проєкт Київської МАН – стартував! Сьогодні ми зустрілись великою громадою, понад п’ятдесят КМАНівців, колег-освітян, освітніх та суспільних амбасадорів, громадських активістів, котрі соціально та громадянсько проактивні, розуміють, усвідомлюють та акцентовано окреслюють значущість суспільного прогресу, який має бути науково обґрунтованим та націленим на вдосконалення людського буття.

І почали ми з теми «Вплив молоді на міську політику. Молодіжне лідерство». Спікеркою виступила справжня лідерка громадської думки, знакове обличчя суспільного життя столиці Алла ШЛАПАК – депутатка Київради V-IX скликань, перша заступниця голови комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, доцентка кафедри освітнього лідерства Київського університету імені Бориса Грінченка, докторка економічних наук, професорка кафедри міжнародного обліку і аудиту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Під час виступу пані Шлапак цікаво розповіла про діяльність Київської міської ради, форми роботи депутатів Київської міської ради. Окремо Алла Василівна зупинилась на можливостях для молоді долучитися до місцевого самоврядування, а саме, запевнила, що до складу Молодіжної координаційної Ради столиці увійде найактивніший КМАНівець – саме той ЛІДЕР, хто писатиме історію столиці, а то й всієї країни!

Модератором заходу виступив Карен НІКІФОРОВ, керівник секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» відділення філософії та суспільствознавства, голова ГО «Майстерня академічного релігієзнавства», член експертної комісії з історії МОН України, помічник-консультант народного депутата України. Комунікація відбувалась за підтримки Ірини ПОЛІЩУК, директорки Київської МАН та Тетяни КОТ, завідувачки відділення філософії та суспільствознавства.

Щирою, надзвичайно інформативною була дискусія та обговорення почутого. Ось тільки деякі із запитань, які поставили молоді інтелектуали-науковці.

«Добрий день! Мене останній час турбує питання сортування сміття. Наскільки я знаю нині в Києві лише «навчальний етап» сортування сміття, тобто сміття з усіх баків збираються в одну машину. Скажіть, будь ласка, що Ви думаєте з цього приводу?»

«Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи вважаєте Ви доцільним тестувати косметичні засоби на тваринах? Адже наскільки мені відомо, в наш час вже є замінники тваринам – наприклад, штучна шкіра, створена з ДНК людини. Мені здається, вона навіть краще може проявляти негативні реакції. Я бачила досить багато відео, знятих таємно в підпільних лабораторіях. Чи є шанс це виправити в майбутньому? Заздалегідь дуже дякую!» Олександра Диденко.

«Дякую за відповідь. І прочитаю обов’язково Екологічну стратегію. І я маю пропозицію. Тетяна Юріївна зазначила про те, що в моє коло наукових інтересів входить трансплантація. Алло Василівно, якщо Вас зацікавить, то можу надати свої пропозиції щодо трансплантації та використання стовбурових клітин в столиці», – Тимофій Кальніченко.

«Маю питання, яке стосується не тільки МАН, а й школярів в цілому. Як ви можете оцінити рівень політичної освіченостішколярів? Наскільки сильно цей рівень відрізняється від політичної обізнаності серед дорослих? Що можна зробити для того, щоб рівень політичної освіченості зростав серед школярів і що зміниться при популяризації участі в політичному житті країни серед юнаків?» Єгор Карандашов.

Погодьтесь – питання складні, доречні, ґрунтовні. Питання, що поставили КМАНівці активісти-лідери свідчать про те, що їм не байдуже в якому місті/країні вони живуть. Вони прагнуть змін, вони бачать себе в майбутньому серед тієї частини суспільства, яка своїми конкретними діями переконує, що доля країни в руках її громадян.