КМАН Київська Мала академія наук

Формуємо правову свідомість власним прикладом

Формуємо правову свідомість власним прикладом Усвідомлене ставлення, екологічне та дбайливе споживання, правова відповідальність, застереження щодо наслідків людського впливу на довкілля. Все це – просвітницька діяльність, якою вже багато років займається вихованець секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Роман ДМИТРИШИН, лідер Ради учнівського самоврядування «Надія», Президент школи, учень 11-го класу СЗШ № 297 міста Києва.

На жаль, рівень еколого-правової свідомості українців вкрай низький.  Один з ефективних способів змінити цей стан – просвітництво та власний приклад.

Багато років Роман є волонтером Бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури», проводить зустрічі з учнівською молоддю щодо екологічного виховання та популяризації аквакультури.

Одна з таких зустрічей відбулась у ЗЗСО «Вишнівський ліцей «Віват». Разом із фахівцями Роман розповідав учням про рибні господарства України, водні багатства, основні об’єкти аквакультури, штучне розведення та відтворення риб для функціонування екосистем, а також правові наслідки за шкідливу господарську діяльність в аквакультурі.

Практична частина завжди є невіддільною складовою теорії. Тож майстер-клас «Як визначають вік риби» був надзвичайно цікавим та захопливим. Учні дізналися, що за лускою можна визначити довжину, яку риба досягала за кожний прожитий рік, скільки разів вона участь брала у нересті та в якому віці це відбулось вперше, яким був час її перебування в річці та морі.

Ми впевнені, що активна громадянська позиція, формування власного відповідального досвіду, поглиблення знань учнівської молоді щодо розуміння необхідності відродження рибного потенціалу не тільки в соціальному, але й у правовому та екологічному просторі України є на часі.

Зрештою уміння самостійно робити висновки, формувати практичні навички та застосовувати набуті знання знадобляться кожному, незалежно від того, який фах обере молода людина для власної реалізації у майбутньому.