КМАН Київська Мала академія наук

Емоції: відчути та відчувати

Емоції: відчути та відчувати Завідувачка відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Тетяна КОТ продовжує співпрацювати з Українською жіночою демократичною мережею «Підтримка жіночих ініціатив під час війни в Україні».

Під час чергового навчального практико-орієнтованого психосоціального тренінгу на тему «Мої емоції в моїх руках» програми підтримки волонтерок «Жінка у час війни: волонтерка, лідерка» розглядали широке коло питань, опрацьовували навички саморегуляції. Визначались щодо фізичного та емоційного стану. А ще рефлексували, відчували та ділились.

Емоції відіграють дуже важливу роль в житті кожної людини, вони сигналізують, спонукають, регулюють, контролюють. Емоція ‒ це вираження ситуативного, локального запиту, відповідь на конкретну ситуацію.

Людина має усвідомлено керувати своїм емоційним станом. Так не завжди вдається, але прагнути потрібно. І вчитись потрібно, бо ж ніколи не пізно опановувати, навіть якщо зовсім немає сил.

Зрештою, зберегти себе, свій внутрішній баланс і стабільність, зафіксувати себе тут і зараз є життєво необхідним, особливо у сьогоднішній дуже непростий час.