КМАН Київська Мала академія наук

До міжнародного Дня толерантності

До міжнародного Дня толерантності До міжнародного Дня толерантності у відділенні філософії та суспільствознавства відбулась онлайн-дискусія «Творимо добро разом». Спільна комунікація викликала неабиякий інтерес у вихованців відділення.

Учні СШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 разом з педагогічною керівницею Світланою ТРЕМТІЙ, школи І-ІІІ ступенів № 218, ЦТ «Шевченківець» та інших столичних навчальних закладів майже ЧОТИРИ! години, обговорювали заявлені теми та меседжі дискусії, які підготували та запропонували Марина ПОЛОЗЕНКО: «ЛГБТ організація зазнала десятки нападів, а винних досі не знайшли»; Вероніка МАЛЕЧА: «Дівчина, якій загрожує 4 роки в’язниці за правду про спалах Ковіду в Ухані»; Катя ПОЛОЗЕНКО: «Про підлітка з Білорусі»; Женя ОВЧАРЕНКО: «За роботу в Криму журналісту загрожує 18 років в’язниці»; Лєна СІДЛЯРЕНКО: «Про довічне ув’язнення в Таїланді за мирні протести».

Модераторкою заходу виступила Тетяна КОТ, завідувачка відділення.

Було насичено, щиро, цікаво, а іноді гаряче! Дівчата та хлопці слухали, обмірковували, відстоювали свої думки, шукали аргументи, а часом і сперечались! Бо ж теми неабиякі!

Дякуємо Катерині ГОНЧАРЕНКО, керівниці секції філософії, доцентці кафедри філософії НПУ ім. М.П. Драгоманова, кандидатці філософських наук, яка підтримувала, підбадьорювала та трішки апелювала, а як без цього! Була справжньою римською МІНЕРВОЮ протягом всієї комунікації!

Перш ніж з’ясувати як твориться добро, варто зрозуміти що таке саме «добро». В історії філософії знаходимо чимало тлумачень (Конфуцій, Піфагор, Сенека, Августин та ін.), які ґрунтуються на взаємній обумовленості та залежності добра і зла. Там же, бачимо, що добро і зло залежать від діяльності людини, оскільки природа останньої, потенційно обумовлена Добром Чи Злом. У 20-21 ст., в епоху глобалізації зло спричиняється окремою людиною, коли вона позбавлена цінностей та розуміння добра та блага (Ханна Арендт «Банальність зла»).

Погодьтесь, тема не вичерпна, тож далі буде!

Відділення філософії та суспільствознавства вельми дякує Світлані ТРЕМТІЙ, педагогічній керівниці амбітних молодих школярів-інтелектуалів, за щиру співпрацю, незмінність, натхненний пошук та потенційну готовність до творчості!