КМАН Київська Мала академія наук

Денис Головань: від КМАНівця до дослідника Університету МакГілла (Монреаль, Канада)

Денис Головань: від КМАНівця до дослідника Університету МакГілла (Монреаль, Канада) Як науковці навчилися «бачити» та відрізняти від інших окремі молекули? Чому ще зовсім нещодавно вченим-хімікам доводилося бути справжніми детективами? Врешті, що потрібно знати та вміти, щоб проводити дослідження у найкращих університетах світу? На усі ці та багато інших питань ми мали змогу почути відповіді, адже на зустріч з нами завітав Денис Головань, магістр в Інституті Високих технологій КНУ та дослідник в Університеті МакГілла (Монреаль, Канада).

Ще зовсім недавно Денис брав активну участь у роботі нашого відділення, був завзятим учасником екологічних експедицій. А сьогодні із задоволенням ділився своїм досвідом у дослідженнях із використанням Ядерного Магнітного Резонансу для розробки новітніх молекул-репортерів. З їх допомогою вченим вдається проникати у найпотаємніші таємниці функціонування усього живого. А, врешті, це допоможе віднайти потужні ліки проти багатьох хвороб.

Під час доповіді ми змогли на власні очі спостерігати за розшифровкою ЯМР-спектру, що нагадує своєрідні відбитки пальців на молекулярному рівні. Відчули справжній азарт наукового пошуку!

А наостанок були вражені могутністю цього методу для синтезу потужних флуоресцентних барвників дипіррометенборонового ряду для прижиттєвого дослідження окремих органел у клітині із використанням методів надвисокої роздільної здатності. Що є надзвичайно перспективним для майбутніх досліджень у сфері екологічної безпеки!

Доповідь про найсучасніші методи дослідження була роблена на чергової зустрічі у рамках лекторію «Передові рубежі біології» відділення Екології та аграрних наук Київської МАН.

Запис відеозустрічі з Денисом монтується. Чекайте на наступний випуск!