КМАН Київська Мала академія наук

Цінність власного пріоритету/вибору

Цінність власного пріоритету/вибору 28 жовтня Катерина ГОНЧАРЕНКО, керівниця секції «Філософія» відділення філософії та суспільствознавства, доцентка кафедри філософії Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидатка філософських наук та Тетяна КОТ, завідувачка відділення філософії та суспільствознавства КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» провели захопливу та яскраву зустріч/комунікацію/обговорення «Цінність власного пріоритету/вибору».

Кожен з нас, раз по раз, стикається із ситуативними виборами, усвідомленими виборами, акцентуацією для себе питань морального вибору, етичного вибору, психологічного вибору та виокремлення пріоритетів.

В перекладі з грецької, дилема – двійне судження, причому судження, суперечливі, які апріорі виключають можливість третього, компромісного, узгодженого, домовленого.

Тож, разом із вихованцями відділення, учнями ЗЗСО № 230, Школи І-ІІІ ступенів № 218, ЦТ «Шевченківець», СШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 269 та інших столичних закладів освіти, занурились у ці безперечно цікаві, проте непрості, питання/міркування/роздуми.

На прикладі етичних дилем «Плагіат», «Дружба», «Самокероване авто», «Печера» тощо, спробували зрозуміти, що таке вибір в складній ситуації, чи має місце в них «свобода вибору», чи існує «вибір без вибору» та в чому полягає «цінність власного вибору». Щирими, виваженими, цікавими та, подекуди, суперечливими були думки та ремарки юних інтелектуалів під час обговорення.

Також ознайомились з етичними дилемами, на які чекає людство в найближчому майбутньому, – дилемою «Нейронет» («brain-to-brain interface»), дилемою «Cheetah Flex-Foot» та найбільш відомими з невирішених дилем.

Що хотілось би зазначити наостанок – мисліть та робіть власні усвідомлені вибори.